خبرنامه

ضرورت استفاده از یو پی اس در مصارف پزشکی و بیمارستانی

ضرورت استفاده از یو پی اس در مصارف پزشکی و بیمارستانی

ضرورت استفاده از یو پی اس در مصارف پزشکی با توجه به پیشرفت هایی که تکنولوژی داشته است و این مسئله در صنایع پزشکی هم تاثیر بسیاری داشته است . استفاده از سیستم یو پی اس به عنوان یک منبع پشتیبان می تواند از هر وقفه ای که احتمال بروز آن وجود دارد جلوگیری کند.

تجهیزات پزشکی و بیمارستان ها مانند تجهیزات رادیولوژی ، عکسبرداری ، دستگاه مانیتورینگ و…. از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند که این اهمیت بر هیچ کس پوشیده نمی باشد. پیشرفت تکنولوژی در صنعت پزشکی علاوه بر اینکه  باعث نجات انسان ها شده است ، عملکرد بهبودی بیماران را نیز افزایش داده است. به همین خاطر است که ضرورت استفاده از یو پی اس در مصارف پزشکی دارای اهمیت می باشد.

یو پی اس

یو پی اس یک سیستم منبع تغذیه بدون وقفه می باشد که کار آن تامین نیاز بار مصرفی تجهیزاتی است که در دسترس دارید و برای آن ها بار مصرفی مورد نیازشان را بدون وقفه تامین می کند.

Ups با انرژی ذخیره شده ای که در اختیار دارد می تواند میزان برق مورد نیاز را برای دستگاه ها و تجهیزاتی که با برق کار می کنند را تامین نماید.

سیستم یو پی اس بین سیستم برق شهری و دستگاه های مصرفی قرار دارد و علاوه بر اینکه برق شبکه را تنظیم می کند از اختلالات و نوسانات برق نیز برای دستگاه ها و تجهیزات حساس جلوگیری هم می کند.

کاربرد یو پی اس در تجهیزات پزشکی

پیش تر عنوان کرده بودیم که با پیشرفت تکنولوژی اهمیت استفاده و کاربرد تجهیزات پزشکی و بیمارستانی هم از اهمیت بسیار بالایی نسبت به قبل برخوردار می باشند و باید در نحوه نگهداری از آن ها دقت بسیاری شود.

شاید بد نباشد این را بدانید که هر اختلال و نوسانی که در تجهیزات پزشکی به وجود آید این امکان وجود دارد که منجر به مرگ بیمار شود . بنابراین باید تجهیزات پزشکی همیشه به سیستمی مجهز باشند که بتواند از این اختلال ها و نوسانات جلوگیری کند.

به همین خاطر است که در زمان تجهیز کردن بیمارستان ها به تجهیزات و دستگاه های پزشکی آن ها را با سیستم یو پی اس مجهز می کنند تا در شرایط ضروری به درستی بتوان از دستگاه های پزشکی استفاده کرد.

یو پی اس در تجهیزات و صنعت پزشکی کاربردهای بسیاری دارد که از جمله کاربردهای آن می توان به ایمنی و کارایی ، انعطاف پذیری ، سازگاری ، تصویر برداری پزشکی ، جریان های وروری و… اشاره کرد.

معمولا برای ایمنی و کارایی دستگاه های پزشکی آن ها را مجهز به یو پی اس های تک فاز و سه فاز می کنند که انعطاف پذیری بیشتری داشته و باعث می شوند که هزینه انرژی کاهش پیدا کند

منابع یو پی اس که برای بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند با مجموعه کامل پروتکل های موجود در محیط های بهداشتی ارائه می شوند.

ضرورت استفاده از یو پی اس در مصارف پزشکی

صنعت پزشکی به عنوان یکی از مهم ترین و حساس ترین صنعت هایی که روز به روز به اهمیت آن افزوده می شود و بارها شاهد بوده ایم که به خاطر مجهز نبودن تجهیزات پزشکی به یک منبع تامین کننده برق اضطراری چه خطرات جانی به بار آمده است برای همین است که صنعت پزشکی به طور فزاینده ای به تکنولوژی وابسته می باشد و بیشترین تاکید آن هم روی یک منبع تامین کننده برق می باشد.

پس می توانیم به این مسئله اشاره کنیم که ضرورت استفاده از یو پی اس در مصارف پزشکی بسیار زیاد می باشد . زیرا اگر حتی کوچکترین دستگاه و تجهیزات پزشکی در زمان استفاده با نوسانات و مشکلات برق مواجه شود ممکن است که جان بیمار را به خطر اندازد.

ویژگی یو پی اس مناسب برای تجهیزات پزشکی

 1.  یو پی اس یک منبع مناسب برای پشتیبانی کردن فوری قطعی برق می باشد .
2. سیستم یو پی اس با کمک استابلایزر مناسب در جهت پالایش دقیق برق و حذف نوسانات مخرب استفاده می کند .
3. انتخاب ژنراتورهایی با قابلیت اطمینان بالا و ظرفیت تولید برق مناسب با مصارف بیمارستان از دیگر ویژگی های یو پی اس مناسب می باشد .

حرف آخر

نکته ای که بسیار ضروری می باشد و درباره یو پی اس و خرید یو پی اس باید به آن اشاره کنیم این است که یو پی اس هایی که برای تجهیزات و دستگاه های پزشکی از آن ها استفاده می شود از حساسیت بسیار زیادی برخوردار می باشند بنابراین باید دارای کاربرد ویژه با شرایط ویزه ای نسبت به سایر یو پی اس ها داشته  باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *